Standa autor stránek

      

 

 

 

Informace uveřejněné na těchto stránkách jsou ryze informačního charakteru a nenahrazují lékařské ošetření ani diagnostiku.Návody pro samoléčbu uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační, byly zjištěny vlastní zkušeností a nejsou to tudíž oficiálně schválené lékařské postupy. Jejich použití a použití veškerých prostředků zde uvedených je pouze na vlastní riziko.

 

 

Zúčastněte nového dotazníkového výzkumu vlivu krevních skupin na zdraví a psychiku osob

  
  Menu

Info o Candidě

Co mohu jíst?

Chemické léky

Bylinné léky

Čínská medicína

Stáhněte si !

Zúčastněte nového dotazníkového výzkumu vlivu krevních skupin na zdraví a psychiku osob


Vědět víc


Nové-Příběhy čtenářů o candide


Skupina facebook Candida


Diskuzní fórum pro veřejnost
  Novinky
05.06.2011: Život si lze i užít :-)
* Podrobný postup při léčení kandidózy
Vydáno dne 22. 03. 2006 (86844 přečtení)

Untitled Document Léčení kandidózy není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Svědčí o tom i výsledky naší ankety: podle vašeho hlasování se většinou léčíte déle než čtyři roky. A zřejmě se té kandidózy pořád nemůžete zbavit. V čem je chyba? Většina lidí se domnívá, že STAČÍ VZÍT NĚJAKÝ LÉK, který umí kvasinky zahubit, a je vystaráno. TO JE VELKÝ OMYL. I kdyby se vám kvasinky podařilo tímto způsobem zlikvidovat, ve většině případů by to bylo pouze na čas, a pak by se znovu přemnožily (bohužel by to byla spíše otázka několika týdnů, než několika roků). To, že jste kvasinky již jednou přemnožené měli, svědčí o tom, že vnitřní prostředí vašeho organismu je značně narušené a v takovémto prostředí nestíhá imunitní systém kvasinky likvidovat. PROTO SE VÁM KVASINKY PRAVDĚPODOBNĚ PŘEMNOŽÍ ZNOVU. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je změnit vnitřní prostředí těla. A jak je možno změnit vnitřní prostředí těla? BOHUŽEL JEDINĚ DIETOU. Možná se ptáte, proč netrpí kandidózou všichni lidé, když vesměs všichni lidé okolo nás konzumují zhruba totéž. Na vině bývají bohužel geny: u někoho je imunitní systém proti kvasinkám natolik účinný, že ani v nepříznivém vnitřním prostředí kvasinky nemají šanci se přemnožit. U těch lidí, kteří na přemnožení kvasinek trpí, bohužel platí opak. Imunitní systém v nepříznivém vnitřním prostředí na kvasinky nestačí.

Takže, POKUD SE VÁŽNĚ CHCETE KVASINEK ZBAVIT, NEZBÝVÁ VÁM, NEŽ SI PROMYSLET, CO JSTE OCHOTNI PRO TO UDĚLAT.
Optimální dieta pro nastolení správného vnitřního prostředí sestává z celozrnných obilovin (pšenice, oves, jáhly, pohanka, hnědá rýže), zeleniny, ovoce, luštěnin, ořechů a semen a trochy ryb nebo libového masa. Toť vše. Jste v šoku? Vězte, že toto byla původní strava člověka, než začal být "civilizovaný". Tušíme, že většině z vás připadá takovýto jídelníček naprosto nedostatečný a nepoživatelný. Nabízíme tedy mírnější variantu diety, která povede k tomu, že se vám kvasinky v těle alespoň přestanou tak rychle množit, a nějakým protikvasinkovým přípravkem už je pak bude možné udržet pod kontrolou i dlouhodobě. Tato DIETA SPOČÍVÁ V DŮSLEDNÉM VYNECHÁNÍ SLADKOSTÍ, PEČIVA A SÓJI.


Citlivějším čtenářům se za tento tvrdý úvod omlouváme. Chcete-li se dozvědět podrobnosti, jak přesně postupovat, pokud se rozhodnete pro (samo)léčení vašich potíží (tj. kdy začít s dietou, jakých výsledků můžete u různě přísných diet dosáhnout, kdy začít s přípravky, jak je dávkovat, a také jaké jsou projevy likvidace kvasinek), klikněte na tlačítko "celý článek".

A JEŠTĚ DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: než přikročíte k (samo)léčení, nechte si udělat alespoň základní lékařské testy (tedy pokud jste je ještě neabsolvovali), tzn. vyšetření na štítnou žlázu, jaterní testy, testy na funkce ledvin a vyšetření srdce. Léčení kandidózy je pro organismus náročné, pokud by vám lékař zjistil jakýkoliv nález, je potřeba ho informovat o všem, co budete při léčení kandidózy podnikat, a vše s ním konzultovat, ať už jde o dietu, či přípravky, které budete zkoušet. Pokud jste podle lékařských testů zdrávi, i tak je při léčení třeba velké opatrnosti a bedlivého sledování všech reakcí vašeho těla na použité přípravky.

Untitled Document

Kdy začít s léčením
Jak ovlivňují jednotlivé skupiny potravin zdravotní stav
Jak přísnou dietu zvolit
Kdy začít s přípravky
Jaký přípravek zvolit
Dávkování přípravků
Projevy vymírání kvasinek
Jak fungují klasické léky

Jak dlouho to všechno potrvá?


Kdy začít s léčením:

Vhodná doba je na jaře. Nastává totiž regenerace celého organismu, a obzvláště játra v tomto období zvyšují svou aktivitu. Což je při léčení kandidózy výhoda, játra totiž při likvidaci kvasinek musí obstarat největší díl práce.Jak ovlivňují jednotlivé skupiny potravin zdravotní stav:

Základní dieta spočívá ve vyloučení CUKRU (takže veškerých sladkostí, koláčů, buchet, a také hodně sladkého ovoce), DROŽDÍ (takže veškerého pečiva a kynutých knedlíků) a SÓJI (včetně sójového oleje). Vynecháním cukru ze stravy seberete kvasinkám jejich hlavní zdroj potravy, takže se přestanou tak rychle množit. Vynecháním droždí a sóji přestanete dodávat svému tělu přísun dalších kvasinek. Toto je nejmírnější dieta, pomocí ní dosáhnete toho, že ve vašem těle přestanou kvasinky přibývat, anebo se alespoň zmírní rychlost jejich množení. Ovšem vnitřní prostředí vašeho těla tato dieta příliš nezmění, takže kdykoliv dietu porušíte a dáte si něco sladkého, kvasinky se zase začnou rychle množit.


Pokud ze své stravy vyloučíte kromě cukru, droždí a sóji ještě BÍLOU MOUKU, TĚSTOVINY Z BÍLÉ MOUKY A BÍLOU RÝŽI a nahradíte je celozrnnou moukou či celozrnnými těstovinami a hnědou rýží (Natural), popřípadě ovesnými vločkami, jáhlami a pohankou, uděláte tímto velký krok směrem k ozdravení vnitřního prostředí vašeho těla. Vláknina obsažená v těchto potravinách totiž jednak "čistí" střeva, čistě mechanicky, jako kartáč, a odstraňuje tím nánosy, ve kterých kvasinky přetrvávají, jednak vyrovnává hladiny hormonů, čímž zlepšuje funkci imunitního systému.  

Pokud dále ze své stravy vyloučíte MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY, anebo je alespoň velmi silně omezíte (tj. občas si můžete dát bílý jogurt nebo namazat máslo, ale ne víckrát než jednou týdně), uděláte tímto další velký krok k ozdravení vnitřního prostředí v těle. Mléčné výrobky jsou totiž silně zahleňující, a v takovémto prostředí mohou kvasinky velmi dlouho přetrvávat, a tak se kdykoliv, po dodání něčeho sladkého, zase rychle rozmnožit. Navíc, pokud trpíte alergiemi, vynecháním těchto potravin můžete dosáhnout (alespoň v některých případech) zmírnění alergických projevů .

Pokud ze stravy vyloučíte UZENINY A ČERVENÉ MASO, odlehčíte velmi játrům a ledvinám, a tím i celému tělu. Uzeniny obsahují spoustu jedovatých látek samy o sobě, a při jejich trávení a při trávení červeného masa vzniká spousta dalších škodlivých látek, které doslova zamořují vnitřní prostředí těla. Játra a ledviny jsou pak přetížené a pořádně nestíhají likvidovat ani škodliviny z masa a uzenin, ani toxiny z kvasinek.

 

Naopak pokud do svého jídelníčku zařadíte ZELENINU (alespoň 250g denně) A TROCHU OVOCE (1 menší kus nepříliš sladkého ovoce denně), změníte tím kyselé prostředí v těle na neutrální až mírně zásadité, ve kterém se kvasinky (a jiné mikroorganismy rovněž) špatně množí, a ve kterém naopak lépe funguje imunitní systém. Navíc zelenina obsahuje spoustu látek, které samy o sobě rovněž zlepšují funkci imunitního systému.

A nakonec, pokud začnete konzumovat SEMENA (dýňová, slunečnicová, sezamová - existuje pomazánka ze sezamových semen, tzv. tahini) A OŘECHY (obzvlášť vlašské a mandle), doplníte tělu spoustu dalších látek, které rovněž zlepšují funkci imunitního systému.Jak přísnou dietu zvolit:
Tohle rozhodnutí je opravdu čistě na vás, záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Jak se postupuje při přechodu z běžné stravy na dietu, je zhruba popsáno v článku Jak postupovat při přechodu na protikvasinkovou dietu v oddíle stravování.

Takže, pokud se vám do radikální změny stravování příliš nechce a jste ochotni spokojit se s tím, že se problémy, které vám způsobují kvasinky, už nebudou příliš zhoršovat, postačí vám k tomu řídit se základní dietou (vynechat cukr, droždí a sóju).

Pokud jste ochotni udělat něco pro zlepšení svého zdravotního stavu, určitě vynechte ze stravy také bílou mouku, těstoviny z bílé mouky a bílou rýži, a nahraďte je celozrnnými potravinami. V těle započne ozdravný a čistící proces, zlepšíte funkci imunitního systému.

Pokud chcete být při zlepšení svého zdraví ještě důslednější, zařaďte do své stravy zeleninu, ovoce, ořechy a semena, velmi tím zlepšíte funkci imunitního systému.

A pokud se chcete svých zdravotních potíží, které vám kvasinky způsobují, opravdu zbavit, vynechte navíc ze stravy uzeniny a radikálně omezte červené maso a mléko a mléčné výrobky. Zde je při rozhodování asi vhodné řídit se vaším typem, zda vám víc prospěje omezení masa, anebo omezení mléčných potravin, případně obojího (Jaké potraviny jsou vhodné právě pro mě?). Kompletní protikvasinková dieta je popsána v článku Protikvasinková dieta v oddíle stravování.

A na závěr tohoto odstavce: je zapotřebí uvědomit si, že přechodem na dietu ztrácíte některé dosavadní zdroje vitamínů, minerálů a aminokyselin. Je dobré si ještě před započetím diety promyslet, co jste získávali z dosavadních potravin, a z jakých potravin potřebné živiny získáte nyní. Zde jsou odkazy na stránky, kde se o zdrojích vitamínů a minerálů dozvíte víc:

http://www.victorie.cz/magazin/zdrava-vyziva/vitaminova-a-mineralova-bible-1-.aspx

http://www.victorie.cz/magazin/zdrava-vyziva/vitaminova-a-mineralova-bible-2-.aspx

http://www.floranazahrade.cz/zdravi/zelenina.htm

Užitečná je v tomto směru i kniha Vaříme dětem (http://www.kasa.cz/display-photo/134699.jpg) , v ní navíc najdete návody, jak uvařit jáhly, pohanku či hnědou (Natural) rýži, a také spoustu receptů, z nichž mnohé se dají při protikvasinkové dietě využít.Kdy začít s přípravky:

Při základní dietě (tj. strava bez cukru, droždí a sóji) bude vhodné zkusit nějaký protikvasinkový přípravek tak týden po přechodu na tuto dietu. Je potřeba pečlivě sledovat, jaké reakce u vás vymírání kvasinek vyvolává, a pokud jsou tyto reakce příliš silné, je potřeba snížit dávkování přípravku anebo přejít na přípravek slabší.

Při ostatních dietách je lépe nejdříve kompletně přejít na dietu, kterou jste si zvolili (orientační postup viz článek Jak postupovat při přechodu na protikvasinkovou dietu v oddíle stravování), pak zhruba ještě měsíc vyčkat, protože během této doby budou kvasinky přirozeně likvidovány vaším imunitním systémem a není vhodné tělo více zatěžovat, a teprve po této době je vhodné začít s protikvasinkovým přípravkem.Jaký přípravek zvolit:

Do jisté míry to záleží na Vašem celkovém zdravotním stavu.

Pokud máte kvasinky přemnožené hodně (což se projevuje únavou během dne, spavostí, tj. spánek i ve dne anebo pravidelně noční spánek delší než 8 hodin, bolestí kloubů a také zelenou či bílou barvou obličeje), pak určitě volte přípravek s nižší účinností, a buďte velmi opatrní při jeho dávkování a při zvyšování dávek přípravku. Vhodný je Baktevir či Candimin, z čajů měsíček lékařský či Antikandin.

Pokud nejste přemnožením kvasinek postiženi až v takové míře, můžete zkusit čaj Lapacho, čaj Vilcacora anebo nejsilnější přípravek Citrogrep (neboli Citrovital či Greposept). Ale i zde je nutná opatrnost při dávkování.

V obou případech je dobré maličko povzbudit imunitní systém pomocí beta-glukanu. Přípravek Baktevir ho již obsahuje. K ostatním přípravkům a čajům je dobré beta-glukan užívat, je prodáván pod názvem Imunoglukan - sirup a je vyroben z hlívy ústřičné (bližší informace viz http://www.samoleceni.cz/) . Neřiďte se ovšem dávkováním, užívejte pouze 1ml za den. Při silnějším dávkování a současném užívání protikvasinkového přípravku byste si mohli vybudit imunitní systém natolik, že by zlikvidoval velké množství kvasinek najednou, což by následně pro změnu mohlo odrovnat Vás, protože toxinů by bylo přespříliš. Neužívejte raději ani jiný přípravek s beta-glukanem, často se totiž k jeho výrobě používají právě kvasinky, což je v našem případě nežádoucí.

A poslední přípravek, který Vám můžeme doporučit v případě, že trpíte bolestmi svalů a kloubů, depresemi či srdečními arytmiemi, je rybí výtažek s tzv. EPA a DHA kyselinami. Tyto kyseliny dokáží zmírnit výše jmenované obtíže, které často doprovázejí právě přemnožení kvasinek (podrobnosti viz http://vitaminy.doktorka.cz/rybi-tuk-aneb-omega/).Dávkování přípravků:

Vzhledem k tomu, že při léčení se objevuje reakce z vymírání kvasinek (Herxheimerova reakce), je nutné, abyste byli při dávkování velmi opatrní.
U čajů začněte s několika doušky čaje za den, celý šálek raději nepijte. Až zjistíte, jak na vás čaj působí (či nepůsobí vůbec), pak podle toho můžete množství vypité za den postupně zvyšovat.
U přípravků začněte s jednou kapkou přípravku za den, a opět podle toho, jaké máte reakce, upravte dávkování:
Pokud je reakce po jedné kapce silná, těžko se vám snáší a nestihne odeznít do další dávky přípravku, bude potřeba snížit dávkování na 1 kapku obden, případně přejít na slabší přípravek či čaj (nejmírnější reakce vyvolává zřejmě měsíček).
Pokud je reakce snesitelná, nechte dávkování 1 kapku denně po dobu několika týdnů, pak, až projevy vymírání kvasinek už nebudete pociťovat, zvyšte dávku na 2 kapky denně atd.
Pokud na počáteční dávkování 1 kapka denně nemáte žádnou reakci po dobu jednoho týdne, zvyšte dávku na 2 kapky denně atd., případně přejděte na silnější přípravek.Projevy vymírání kvasinek:

Při zabití kvasinky vyrábějí silné toxiny (Herxheimerova reakce), které, pokud je zabitých kvasinek opravdu velké množství, mohou člověka i otrávit. Je proto třeba zabít najednou jen tolik kvasinek, aby Vaše tělo bylo schopné se s jejich toxiny vypořádat. Toto množství je individuální, proto je potřeba pečlivě sledovat, jaké reakce, a jak silné, u vás vymírání kvasinek vyvolává, a také, za jak dlouho zase odezní. Pokud máte kvasinky přemnožené pouze v trávicím, případně reprodukčním systému, léčba bude jednodušší, pokud však máte kvasinky přemnožené i v dalších vnitřních orgánech a tkáních, budou projevy z vymírání nejspíš dost nepříjemné.
Některé projevy jsou trvalejší, např. vám vyrazí šupinatý exém (tedy pokud ho díky přemnoženým kvasinkám nemáte už teď), nebo začnete být zimomřiví (pokud tím rovněž netrpíte už nyní). U těchto projevů je potřeba být trpěliví a vyčkat, odezní po několika dnech až týdnech, záleží na stupni přemnožení kvasinek. V případě extrémního přemnožení kvasinek se mohou při léčení začít tvořit po těle různá hnisající ložiska, pokud se to někomu stane, nelekejte se, jde o projev čištění těla, nicméně svědčí o opravdu rozsáhlém přemnožení kvasinek ve vašem těle, takže je třeba počítat s tím, že celkově léčba potrvá několik (hodně) měsíců.
A pak se mohou objevit reakce krátkodobé, které nastupují za dvě až několik hodin po podání kapek (nebo čaje proti kvasinkám) a ustupují obvykle do druhého dne; pokud do druhého dne neustoupí (a jsou obtížně snesitelné), je třeba snížit dávky přípravků, třeba i na 1 kapku obden. Jsou to tyto projevy:

únava, spavost
nevolnost; bolesti břicha
točení hlavy, závratě
bolesti hlavy, migrény
bolesti končetin, svalů a kloubů
horko nebo pálení v těle, pálení kůže
tlak v hlavě, zaléhání a pískání v uších, zhoršené vidění
krvácení z nosu nebo z jiných sliznic (projev nedostatku vitamínu K)
zrychlený tep, zvýšený tlak
špatný spánek, probouzení se v noci
záchvaty strachu a úzkosti, deprese, nervozita
zvýšená agresivita, zhoršené sebeovládání
zhoršené vnímání okolí

a bohužel zřejmě spousta dalších, bude to asi hodně individuální.

Pokud se u Vás v průběhu léčby objeví chuť na sladké, nebo na pečivo, je to známka toho, že kvasinky hladovějí, a chtějí přísun potravy. Chce to pevnou vůli a nic sladkého ani pečivo nejíst.
Pokud máte nebo v průběhu léčby budete mít chuť na kyselé, je to pro změnu známka toho, že je přetížen okruh jater a lymfatického systému. V tom případě je dobré užívat Imunoglukan (viz odstavec Jaký přípravek zvolit).Jak fungují klasické léky:

Ty mohou být proti kvasinkám velmi účinné (alespoň na nějaký čas), ale dávkování u nich určuje lékař, a při větším přemnožení kvasinek (obzvláště pokud jsou zasaženy kromě trávicích a reprodukčních orgánů další vnitřní orgány a tkáně), může být reakce z vymírání kvasinek velmi prudká, takže vám může být hodně špatně, případně to může skončit hospitalizací v nemocnici.Jak dlouho to všechno potrvá?

V případě základní diety počítejte zhruba týden na přechod z normální stravy na tuto dietu, po nasazení protikvasinkového přípravku pak nejhorší reakce z vymírání kvasinek bude trvat asi tak měsíc, mírnější projevy vymírání kvasinek při současném zvyšování dávek přípravku pak potrvají ještě zhruba půl roku, záleží na stupni přemnožení kvasinek. Dietu je nutné držet po celou tuto dobu. Potom bude potřeba protikvasinkový přípravek z preventivních důvodů užívat dále. Pokud už základní protikvasinkovou dietu nebudete dále dodržovat, je nutno počítat s tím, že může dojít k opětovnému přemnožení kvasinek. Při současném užívání protikvasinkového přípravku tak přemnožení a následné zabití kvasinek opět může vyvolat nepříjemné prudší reakce z vymírání kvasinek.

V případě důkladnější diety počítejte měsíc až dva na přechod na tuto dietu, reakce z vymírání kvasinek, pokud se dostaví, se objeví pravděpodobně ten druhý měsíc. Po odeznění těchto samovolných reakcí nasaďte protikvasinkový přípravek (a samozřejmě dále dodržujte dietu), pak se opět objeví reakce z vymírání, ty nejhorší projevy odezní rovněž zhruba po měsíci, mírnější projevy při současném zvyšování dávek přípravku se dále budou objevovat ještě asi půl roku. Po této době už by Váš organismus měl být v daleko lepším zdravotním stavu. Z preventivních důvodů bude dobré protikvasinkový přípravek užívat nadále. Krátkodobé porušení diety by se nemělo na Vašem zdraví viditelně projevit. Takže když si pak občas zahřešíte, kvasinky už to s přemnožením nebudou mít tak snadné.

 

 [Akt. znmka: 1,74 / Poet hlas: 201] 1 2 3 4 5

( Autor: Monika Flegrova | Komentare (3983) | Informační e-mail Vytisknout článek )

  Vyhledávání na stránkách


Chata na SamotěRekreační chataUbytováníKunžak v České KanaděUbytování rodin s dětmiGotický penzionRekreace v soukromíStrmilovský šachový klubPenzionKoupání v Jižních ČecháchvodlitniRybolovJindřichohradecko
  Hledání na internetu
 

Zde je výsledek
předchozích anketních otázek