Standa autor stránek

      

 

 

 

Informace uveřejněné na těchto stránkách jsou ryze informačního charakteru a nenahrazují lékařské ošetření ani diagnostiku.Návody pro samoléčbu uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační, byly zjištěny vlastní zkušeností a nejsou to tudíž oficiálně schválené lékařské postupy. Jejich použití a použití veškerých prostředků zde uvedených je pouze na vlastní riziko.

 

 

Zúčastněte nového dotazníkového výzkumu vlivu krevních skupin na zdraví a psychiku osob

  
  Menu

Info o Candidě

Co mohu jíst?

Chemické léky

Bylinné léky

Čínská medicína

Stáhněte si !

Zúčastněte nového dotazníkového výzkumu vlivu krevních skupin na zdraví a psychiku osob


Vědět víc


Nové-Příběhy čtenářů o candide


Skupina facebook Candida


Diskuzní fórum pro veřejnost
  Novinky
05.06.2011: Život si lze i užít :-)
Čím povzbudit imunitní systém při boji s kvasinkami
Vystaveno: 13. 06. 2006, přečteno: 8219x, komentář: 885x

Imunitní systém chrání náš organismus (mimo jiné) před přemnožením různých patogenních mikroorganismů (virů, bakterií a plísní) v našem těle. Imunitní systém je však velice složitý, a k jeho správnému fungování je zapotřebí dokonalá souhra všech jeho složek. Některé složky imunitního systému jsou závislé na tom, co přijímáme v potravě – spousta látek z potravy se zabudovává do imunitního systému. Pokud tyto látky v potravě nepřijímáme, imunitní systém nemůže fungovat správně. Naopak spousta složek naší potravy funkci imunitního systému zhoršuje, při jejich nadměrném příjmu je souhra v imunitním systému rovněž narušena. Správnou funkci imunitního systému narušuje i stres – při něm tělo vytváří množství látek a hormonů, které funkci imunitního systému také zhoršují. Při zhoršeném fungování imunitního systému se pak snadno do těla dostanou patogenní mikroorganismy a snadno se v něm přemnoží. Ironií je, že některé patogenní mikroorganismy „umí“ dále poškozovat už tak narušený imunitní systém tím, že ničí některé jeho důležité součásti. Poškozený imunitní systém pak nedostatečně brání v přemnožení dalším a dalším mikroorganismům, a zdravotní stav takto postiženého člověka se dále a dále zhoršuje. Mezi ty mikroorganismy, které „dokáží“ tímto způsobem imunitní systém poškozovat, patří právě kvasinky. Co přesně kvasinky s naším imunitním systémem provádějí a čím je možno naopak funkci imunitního vylepšit, se dočtete v tomto článku.

Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
Jak léčit kandidózu aneb poradí si s ní naše (západní) medicína, anebo si musíme přizvat na pomoc medicínu východní?
Vystaveno: 09. 05. 2006, přečteno: 6314x, komentář: 512x

Co se rozumí pod západní a východní medicínou? Západní medicína je způsob léčení, který je zaveden u nás a také v ostatních evropských zemích, a rovněž třeba v USA. Východní medicínou se rozumí způsob léčení, který vznikl v dávných staletích především v Číně, obdobný systém má také Indie.

Kdy vás lékaři západní medicíny začnou léčit? Přece když jste nemocní. Na první pohled to vypadá naprosto rozumně a většina lidí si ani neumí představit, že by to mohlo být nějak jinak. Ovšem podle východní medicíny vás lékaři měli začít léčit daleko dříve, než se nemoc objevila. Zdá se vám to nesmyslné? Asi ano. Ale položili jste si někdy otázku, podle čeho vlastně lékaři poznají, že něco u vás není v pořádku? No, vlastně to známe všichni. Něco nás trápí, jdeme tedy k lékaři, ten nám ve většině případů odebere krev a nechá ji poslat na rozbor. Jaterní testy, funkce ledvin, bílé krvinky, štítná žláza … Pokud se v testech najde odchylka, nasadí se příslušné léky. Pokud ne, testuje se dál, a když se po řádném rozpitvání vašeho těla nikde nic nenajde, prohlásí vás za hypochondra. Východní medicína má však přístup naprosto odlišný. Pokud by vás něco trápilo, a šli byste s tím za lékařem východní medicíny, neodebere vám krev. Jeho metoda je naprosto jiná. Bude pozorovat, jak vypadáte. Ne, jestli jste oblečení podle módy a máte čisté boty. Ale bude si všímat, jakou máte barvu obličeje, kvalitu vlasů, zda nemáte kruhy či váčky pod očima, povlak na jazyku, zažloutlé či načervenalé bělmo očí, zda je vaše pleť čistá nebo s pupínky … Tohle vše totiž nejsou jen kosmetické vady na kráse, ale spolehlivé ukazatele toho, co ve vašem těle nefunguje správně. Např. stálé kruhy pod očima ukazují na přetížení ledvin, nažloutlé bělmo očí zase na jaterní problémy. A tyto „kosmetické“ změny u vás nastanou daleko dříve, než by se příslušné odchylky ukázaly v krevních testech. Takže lékař čínské medicíny by vás podle těchto známek mohl začít „léčit“ daleko dříve, než by se u vás objevila skutečná nemoc s jejími doprovodnými projevy, museli byste ovšem být v jeho péči a čas od času ho navštívit, z preventivních důvodů. Východní medicína se totiž řídí zásadou, že nemocem je snazší předcházet, než se je pak snažit léčit.
Další podrobnosti o rozdílech v přístupu západní a východní medicíny k léčení nemocí, konkrétně kandidózy, najdete v tomto článku.


Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
Podrobný postup při léčení kandidózy
Vystaveno: 22. 03. 2006, přečteno: 81893x, komentář: 3983x

Untitled Document Léčení kandidózy není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Svědčí o tom i výsledky naší ankety: podle vašeho hlasování se většinou léčíte déle než čtyři roky. A zřejmě se té kandidózy pořád nemůžete zbavit. V čem je chyba? Většina lidí se domnívá, že STAČÍ VZÍT NĚJAKÝ LÉK, který umí kvasinky zahubit, a je vystaráno. TO JE VELKÝ OMYL. I kdyby se vám kvasinky podařilo tímto způsobem zlikvidovat, ve většině případů by to bylo pouze na čas, a pak by se znovu přemnožily (bohužel by to byla spíše otázka několika týdnů, než několika roků). To, že jste kvasinky již jednou přemnožené měli, svědčí o tom, že vnitřní prostředí vašeho organismu je značně narušené a v takovémto prostředí nestíhá imunitní systém kvasinky likvidovat. PROTO SE VÁM KVASINKY PRAVDĚPODOBNĚ PŘEMNOŽÍ ZNOVU. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je změnit vnitřní prostředí těla. A jak je možno změnit vnitřní prostředí těla? BOHUŽEL JEDINĚ DIETOU. Možná se ptáte, proč netrpí kandidózou všichni lidé, když vesměs všichni lidé okolo nás konzumují zhruba totéž. Na vině bývají bohužel geny: u někoho je imunitní systém proti kvasinkám natolik účinný, že ani v nepříznivém vnitřním prostředí kvasinky nemají šanci se přemnožit. U těch lidí, kteří na přemnožení kvasinek trpí, bohužel platí opak. Imunitní systém v nepříznivém vnitřním prostředí na kvasinky nestačí.

Takže, POKUD SE VÁŽNĚ CHCETE KVASINEK ZBAVIT, NEZBÝVÁ VÁM, NEŽ SI PROMYSLET, CO JSTE OCHOTNI PRO TO UDĚLAT.
Optimální dieta pro nastolení správného vnitřního prostředí sestává z celozrnných obilovin (pšenice, oves, jáhly, pohanka, hnědá rýže), zeleniny, ovoce, luštěnin, ořechů a semen a trochy ryb nebo libového masa. Toť vše. Jste v šoku? Vězte, že toto byla původní strava člověka, než začal být "civilizovaný". Tušíme, že většině z vás připadá takovýto jídelníček naprosto nedostatečný a nepoživatelný. Nabízíme tedy mírnější variantu diety, která povede k tomu, že se vám kvasinky v těle alespoň přestanou tak rychle množit, a nějakým protikvasinkovým přípravkem už je pak bude možné udržet pod kontrolou i dlouhodobě. Tato DIETA SPOČÍVÁ V DŮSLEDNÉM VYNECHÁNÍ SLADKOSTÍ, PEČIVA A SÓJI.


Citlivějším čtenářům se za tento tvrdý úvod omlouváme. Chcete-li se dozvědět podrobnosti, jak přesně postupovat, pokud se rozhodnete pro (samo)léčení vašich potíží (tj. kdy začít s dietou, jakých výsledků můžete u různě přísných diet dosáhnout, kdy začít s přípravky, jak je dávkovat, a také jaké jsou projevy likvidace kvasinek), klikněte na tlačítko "celý článek".

A JEŠTĚ DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: než přikročíte k (samo)léčení, nechte si udělat alespoň základní lékařské testy (tedy pokud jste je ještě neabsolvovali), tzn. vyšetření na štítnou žlázu, jaterní testy, testy na funkce ledvin a vyšetření srdce. Léčení kandidózy je pro organismus náročné, pokud by vám lékař zjistil jakýkoliv nález, je potřeba ho informovat o všem, co budete při léčení kandidózy podnikat, a vše s ním konzultovat, ať už jde o dietu, či přípravky, které budete zkoušet. Pokud jste podle lékařských testů zdrávi, i tak je při léčení třeba velké opatrnosti a bedlivého sledování všech reakcí vašeho těla na použité přípravky.

Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
Čínská medicína v kostce: I. Orgánový okruh žaludku a sleziny
Vystaveno: 06. 11. 2006, přečteno: 16485x, komentář: 15x

Nepojmenovaný dokument Jakákoliv nemoc, tedy i kandidóza, způsobuje poruchy funkce jednotlivých orgánových okruhů. Některé orgánové okruhy mohou být postiženy více, jiné méně. Při velkém postižení (tj. oslabení) určitého orgánového okruhu se u pacienta objevuje většina symptomů a potíží, které jsou pro oslabení tohoto orgánového okruhu typické, při malém oslabení se jich objevuje jen málo. Lékaři čínské medicíny vypracovali systém, pomocí kterého je možno stav oslabeného orgánového okruhu opět posílit, a tím zmírnit nebo odstranit potíže a symptomy spojené s jeho oslabením. V tomto článku se zaměříme na problémy objevující se při postižení orgánového okruhu žaludku a sleziny. K tomuto orgánovému okruhu řadí čínská medicína kromě žaludku a sleziny ještě slinivku, dvanácterník a také veškeré svalstvo a krev. Smyslový orgán, který je s tímto orgánovým okruhem spojen, jsou ústa, reflektorem (tj. částí těla, která odráží stav tohoto orgánového okruhu) jsou rty (viz článek Čínská medicína v kostce). Oslabení (zhoršená funkce) orgánového okruhu sleziny se obvykle projevuje únavou. Je to proto, že slezina je zodpovědná za „výrobu“ energie z potravy.

Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
Candida albicans - nebezpečí pro každého?!
Vystaveno: 23. 12. 2005, přečteno: 20549x, komentář: 6372x

Máte zdravotní problémy, se kterými vám doktoři nedokáží pomoci? Anebo máte některé z těchto zdravotních problémů: chronický únavový syndrom/revmatická artritida/ senná rýma/ hypoglykemie/ migrény/ rozostřené vidění? Všechny tyto zdravotní obtíže mohou být způsobeny přemnožením kvasinek ve vašem těle. Pokud trpíte například migrénami, můžete brát léky potlačující tuto (velmi nepříjemnou) bolest. Ale pokud jsou příčinou vašich migrén přemnožené kvasinky, léky pomohou zmírnit akutní potíže, ale skutečnou příčinu, kvasinky, neodstraní. Proto se záchvaty migrén opakují. Pokud byste se chtěli pokusit migrén zbavit natrvalo, je nutné zbavit se kvasinek ve vašem těle. Další potíže a zdravotní problémy, které mohou být způsobeny přemnoženými kvasinkami, jsou uvedeny v oddíle Jak poznat Candidozu. A jaké nebezpečí nám hrozí, pokud jsou kvasinky v našem těle přemnoženy po dlouhou dobu, řádově desetiletí, o tom se dozvíte v tomto článku.

Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
Člověk jako podhoubí
Vystaveno: 26. 12. 2005, přečteno: 11447x, komentář: 523x

Jak poznáte, že by původcem vašich zdravotních obtíží mohly být kvasinky? Podle čeho poznáte, že i ve vás se kvasinky přemnožily a sloužíte jim jako jejich podhoubí? Přečtěte si následující výčet nejčastějšich příznaků přemnožení kvasinek a plísní, tedy hub. Pokud některé z těchto potíží dobře znáte ze své zkušenosti, zbystřete pozornost, přemnožené kvasinky se zřejmě týkají i vás. Pokud trpíte těmito potížemi, stálo by za úvahu pokusit se přemnožené kvasinky ukáznit. Svému tělu tím prospějete v každém připadě a dost možná, že tím předejdete větším komplikacím v budoucnu.Celý článek>>>    Vloľil: Monika Flegrova
index | 7-12 | pedchoz | nsledujc | Celkem 54 lnk

  Vyhledávání na stránkách


Chata na SamotěRekreační chataUbytováníKunžak v České KanaděUbytování rodin s dětmiGotický penzionRekreace v soukromíStrmilovský šachový klubPenzionKoupání v Jižních ČecháchvodlitniRybolovJindřichohradecko
  Hledání na internetu
 

Zde je výsledek
předchozích anketních otázek